402da0665fb04c85c0f0d1704a4270f4.jpg
4ec7486a962bfee1925643fd06a5f209.jpg

Alcatravel - Zájezdy na míru, luxusní dovolená

Destinace

Francouzská Polynésie

  • Cena: dle konkrétního zadání
Francouzská Polynésie

Tahiti je součástí Francouzské Polynésie, a rozhodně největší a nejslavnější ze 118 ostrovů a ostrůvků, které ji tvoří. Je to modrozelená oáza klidu, radosti a smyslných snů. Ostrov se skládá ze dvou kruhových částí, takže ze vzduchu vypadá jako číslo 8. Středem každé z nich je sopečná hora. Paul Gauguin, slavný francouzský malíř, který zde žil, se ostrovem nechal okouzlit a zároveň i inspirovat místními ženami. Jedna z nich byla jeho milenkou a stála mu modelem jeho obrazů.

 

Úchvatný podmořský svět, pozorování delfínů a velryb při výletu na moře, to vše čeká milovníky vody. Pravděpodobně již na letišti dostanete za ucho květinovou tiaru. Tato květinová ozdoba za levým uchem říká, že jste zadaní. Tiara za pravým uchem znamená vaši volnost. Pokochejte se pohledem na tančící Tahiťanky, ozdobené všudypřítomnými květinami.

 

Tropické klima lze rozdělit na dvě hlavní období – období dešťů a období sucha. První zmíněná sezóna, tzv. "polynéské léto", trvá od listopadu do dubna , kdy se vyskytují hojné a nepředvídatelné bouřky, vzduch je dusný a často je zataženo. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27–30°C. Výhodou polynéského léta je menší turistická návštěvnost, a tak je tato doba ideální pro cestování a poznávání krás ostrova. Opakem období dešťů je období sucha, které trvá od května do října. Jedná se o tzv. „polynéskou zimu", kdy se teploty pohybují kolem 24–28°C a v tomto období na ostrově panuje hlavní turistická sezóna.

Mám zájem

Hotely

Doporučujeme ubytování v resortu Le Taha'a Island Resort & Spa. Le Tahaa je luxusní úkryt v jižním Pacifiku obklopený zářícími plážemi a bublající vodou. Řadí se mezi opravdu exkluzivní místa Francouzské Polynésie. Leží na korálovém útesu s výhledem na ostrov Bora Bora. Je postaven v typickém polynéském stylu. Nabízí možnost ubytování na pláži v luxusních vilách s privátním bazénem nebo ve suitách na vodě.

Ostrovu se říká „vanilkový" pro vůni, která vás bude provázet na každém kroku. Tento resort můžete také využít jen na kratší pobyt před naloděním se na plavbu Francouzskou Polynésií.

Důležité info

Rozloha 4167 km2
Hlavní město Papeete
Úřední jazyk francouzština, tahitština
Doba letu 23 hodin z Prahy přes Paříž a Los Angeles
Časové pásmo - 10 hodin

Nepotřebujete vstupní víza ani povinná očkování!

Mám zájem

  • Cena: dle konkrétního zadání

Mám zájem o tuto destinaci


Odběr novinek

sledujte nás na

twinter

Zkušenosti klientů

testimonial
 

Absolutně dokonalá služba. Nic lepšího jsme zatím nezažili. Děkujeme za úžasně připravenou dovolenou v Argentině. Cesta po nádherných a inspirativních místech, personál pozorný ke každému detailu.Gracias.

testimonial
 

Nedovedli jsme si představit Floridu ve vile s lodí. Díky tomu, že jsme se nechali přesvědčit, jsme prožili nádherných 14 dní, které si brzy rádi zopakujeme. A zase s lodí!

 

Děkujeme za skvělý tip na dovolenou na Maledivách. Organizace bezchybná. Rádi se na Vás opět obrátíme. Zdravíme.