402da0665fb04c85c0f0d1704a4270f4.jpg
4ec7486a962bfee1925643fd06a5f209.jpg

Alcatravel - Zájezdy na míru, luxusní dovolená

Destinace
  • Cena: dle konkrétního zadání
Izrael

Izrael střídání pocitů

Země jižní a orientální, hlasitá a k zamilování, země které vtisklo ráz středomořské klima stejně jako břemeno dějin, emocionální a proměnlivá. Obyvatele této země nesjednocuje víra, což je častá, ale mylná domněnka. Většina obyvatel je sice židovského vyznání, ale přitom tu žijí muslimové a křesťané, drúzové a stoupenci bahaismu. Nadarmo se neříká: Dva Izraelci, tři názory. Země Izrael, které pohnula dějinami celého světa a země jediného moře na světě, ve kterém se neutopíte...

 

To jsou slova německého spisovatele Martina Wagnera, který ve své knize o Izraeli "Jak se neztratit" krásně, vtipně a výstižně popisuje celou zemi od prvního okamžiku vaší cesty. Kniha je skvělá a doporučujeme si ji před cestou přečíst!

 

A kdy vyrazit do Svaté země? Kdykoliv se vám zachce. V létě se ohřejete, teploty mohou dosahovat i 40°C a v zimě si přibalte pro jistotu teplou bundu. Nebývá to sice zvykem, ale stejně jako u nás se počasí občas zblázní, a není tomu jinak ani v Izraeli a tak v místech, kde byste to nečekali padá i sníh. Deštník si nezapomeňte, pokud se chystáte do Izraele v období ledna až března. A pozor v období Vánoc a Velikonoc se do Izraele sjíždí lidé z celého světa.

Hotely

Tel Aviv: Mendele Street Hotel

Všechny pokoje jsou klimatizované s wi-fi zdarma. Každý pokoj má vlastní koupelnu, kabelovou televizi, trezor, minibar. Hotel se může pochlubit pestrými snídaněmi.

Hotel je velmi blízko pláže Frishman a Borashov a městské promenády. Další pláž Gordon je vzdálená 400m.

 

Eilat: Leonard Plaza Hotel

Velmi příjemný hotel se soukromou pláží na břehu Rudého moře nabízí svým klientům klimatizované pokoje s tradičním vybavením kabelová TV, trezor. Některé pokoje mají masážní vanu.

Kromě tradičního vybavení nabízí odpočinek ve wellness centru, posilovně, sauně či vířivce. Pochutnat si můžete na mezinárodní kuchyni a užít příjemné chvíle v několika barech

Hotel má vlastní venkovní bazén s lehátky s výhledem na Rudé moře. Díky křišťálově čisté mořské vodě bude radost provozovat různé vodní sporty jako je potápění, šnorchlování, vodní lyžování nebo plavání s delfíny. A když vás moře omrzí, můžete si vyšplánout do pouště na túru.

 

Individuální poznávací zájezd

Ojedinělá soukromá cesta Izraelem s průvodcem a autem.

Začátek putování je v Tel Avivu, přímořském a druhém největším městě Izraele. Cesta vás zavede na místa jako je největší izraelský přístav Haifa, místo mladických radovánek Ježíše Krista Nazareth či na místo jeho zázraků Galilejské jezero a sporné území Golanských výšin.

Být v Izraeli a nenavštívit Jeruzalém, jako bys tam nebyl...historická místa, památky Jeruzaléma sami vypráví příběhy staré jako lidstvo samo, věřte, že i vás pohltí.

Přejdi Jordán ani na ten se při cestě nezapomene.

Až pojedete k Mrtvému moři, kruh ani rukávky si sebou neberte, v tomto moři se vážně neutopíte. A pak už hurá k moři Rudému do Eilatu, kde si odpočinete, naberet síly a vstřebáte všechny zážitky, které jste během putování po Izraeli načerpali.

 

Důležité info

Rozloha 22 072km2
Hlavní město Jeruzalém
měna šekel
Úřední jazyk hebrejština
Doba letu cca 4hodiny
Časové pásmo +1 hodina


 Vízum není potřeba, žádné očkování pro vstup do Izraele není povinné.

Mám zájem

  • Cena: dle konkrétního zadání

Mám zájem o tuto destinaci


Odběr novinek

sledujte nás na

twinter

Zkušenosti klientů

testimonial
 

Absolutně dokonalá služba. Nic lepšího jsme zatím nezažili. Děkujeme za úžasně připravenou dovolenou v Argentině. Cesta po nádherných a inspirativních místech, personál pozorný ke každému detailu.Gracias.

testimonial
 

Nedovedli jsme si představit Floridu ve vile s lodí. Díky tomu, že jsme se nechali přesvědčit, jsme prožili nádherných 14 dní, které si brzy rádi zopakujeme. A zase s lodí!

 

Děkujeme za skvělý tip na dovolenou na Maledivách. Organizace bezchybná. Rádi se na Vás opět obrátíme. Zdravíme.