Za mořem modrým jako safír a horami vysokými až k oblakům, rozkládá se království marocké. V úzkých uličkách královských měst jakoby se zastavil čas provoněný orientálním kořením, arganovým olejem, mátou a mandlemi. Královské paláce se třpytí ve slunečních paprscích, rybáři na břehu oceánu loví ryby, tkalci neúnavně a ručně tkají nádherné téměř „létající" koberce, berberské ženy jako před staletími den co den připravují tradiční placky a na to vše ze své majestátní výšky dohlíží Vysoký Atlas. Zní to jako pohádka? Možná, ale proč ji neprožít......

 

Maroko je země zajímavá. Její břehy omývá Středozemní moře na severu a Atlantický oceán na západě. Proto podnebí v těchto oblastech je středomořské a subtropické. Vnitrozemí je zase protkané vysokými horami a nevyzpytatelnou pouští a jsou zde značné rozdíly v teplotách mezi dnem a nocí. A kdy je nejlepší do Maroka cestovat? V létě jsou teploty v Maroku velmi vysoké a tak ideálním časem pro návštěvu je březen až květen nebo září - říjen.

Hotely

Essaouira Riad Perle d´Eau

Příjemný hotel švýcarských majitelů se nachází v blízkosti Mediny a nabízí kvalitní služby v podobě wellness, snídaně do pokoje či internetu zdarma. Můžete si zde také zahrát golf na 18-ti jamkovém hřišti nebo se projet na koni.

Marrakech Palmeraie Hotels and Resort Golf

Ojedinělý hotel nadohled Vysokého Atlasu. Hotel snoubí prvky moderní architektury a marockého stylu. Čisté velké pokoje s výhledem na bazén, golfové hřiště nebo nedaleký Atlas. Vybavené jsou tradičně TV, satelitem, wi-fi, minibarem, trezorem, klimatizací. Hotel je vzdálen zhruba 10km od historického centra Marrakech v nádherném komplexu Palmeraie Hotels. Ohromné lázně s množstvím saun, hammamu, tureckými lázněmi, fitness, bazénů. Celý hotelový komplex má 8 restaurací, které se pyšní jak marockou kuchyní, tak i rozmanitou mezinárodní kuchyní. Kromě golfového klubu nabízí hotel další sportovní vyžití jako je tenis, fotbal, volejbal, basketbal.

Individuální poznávací zájezd

Vlastní průvodce a řidič, pohodlné auto, luxusní ubytování, královská města jako je Rabat, Fes, Marrakech, Casablanca či Meknes, nevyzpytatelná poušť Sahara, mátový čaj s mandlemi v berberské vesnici, projížďky na velbloudech nebo koupání v Atlantickém oceánu a pohoda v rybářských restauracích. I taková může být dovolená. Individuální poznávací tour po královských městech, přes saharskou poušť, Vysoký Atlas až k Atlantiku. Ubytování ve 4-5* hotelech se snídaní.

Důležité info

Rozloha 446 550 km2
Hlavní město Rabat
úřední jazyk arabština, berberština
doba letu 5h 30 minut 
časové pásmo - 1 hodina
měna marocký dirham

 

Nepotřebujete vstupní vízum ani očkování.