Vychází slunce a z píšťaly se line krásná tichá hudba. Letíte velkou rychlostí zelenou krajinou posetou rýžovými poli, míjíte neonová světla metropolí a v dálce jako by se vznášely sopky zahalené v jemném oparu. Shinkanzen staví v čarokrásném Kyotu. Gejša právě tančí v císařském paláci a Samuraj v zenové zahradě při odbíjení gongu předvádí své umění s mečem. Svou dokonalostí vás mámí všudypřítomné bonsaje a rozkvetlé japonské třešně. Cítíte tu neodolatelnou vůni sakurového květu? Vydejte se za východem slunce na druhý konec světa, do země s hlubokou tradicí a místa zrodu supermoderní technologie.

Vládne tu monzunové, na severu mírné, ve středu subtropické a na samém jihu tropické podnebí. Zimní monzun přináší sníh, letní deště. Na podzim jsou zde časté tajfuny. Na severu rostou jehličnaté lesy, směrem k jihu přecházejí v listnaté a stálezelené subtropické lesy. Ideální dobou návštěvy je březen-květen. Všechno kvete veselými barvami rozkvétajících květin a především stromů. Teploty jsou příjemné a obloha slunečná, s občasnými deštíky. Další sezónou vhodnou k cestě je podzim (září a říjen). Stromy hýří teplými barvami a oranžovočervené listí prosvětlené podzimním sluncem vytváří magickou atmosféru.

Hotely

The Conrad Tokyo

Hotel je skvělou kombinací západní elegance a japonských vůní. Z baru máte nádherný panoramatický výhled na záliv a část města. Každá z hotelových restaurací se pyšní michelinskými hvězdami. Pokoje jsou prostorné a vždy s výhledem na záliv a tokijské mrakodrapy a také na Rainbow bridge, protože se všechny nachází od 28 patra výše.

Hotel Granvia Kyoto

Hotel je umístěn v blízkosti stanice Kyoto v perfektní lokalitě. Díky své strategické poloze se odtud jednoduše dopravíte kamkoli. V okolí hotelu je mnoho výborných restaurací a obchodů. Hotelové pokoje jsou prostorné s krásným výhledem na Kyoto Tower a v pozadí se zasněženými horami.

 

Shangri-la hotel Tokyo

Prvotřídní Shangri-La Hotel je umístěn v srdci města u centrální stanice Tokyo. Nabízí luxusní ubytování s volným přístupem na internet a wellness zařízení, včetně lázní a bazénem s výhledem na zahrady Císařského paláce

Důležité info

Měna

 1 jen (JPY) = 100 senů       

Hlavní město

 Tokio

Úřední jazyk

 Japonština

Doba letu

 13 hodin z Prahy

Časový posun

 +7 hodin v době letního času

 +8 hodin v době zimního času 

 

Nepotřebujete vstupní vízum ani očkování.

Japonsko je VELMI drahá země.

View the embedded image gallery online at:
https://alcatravel.cz/destinace-2/18-japonsko#sigProId5900712635