Bienvenidos en Mexico

Cestování není jen o poznávání architektonických památek, historických měst a povalování se na pláži. Zdárným příkladem je toho Mexico. Země barev, různorodých chutí, veselé hudby, neuvěřitelné historie, rozmanité kultury a neobyčejných lidí umí ukázat člověku něco víc než to, co zná z knížek a z filmů. Dokáže kouzlit.

Ti, co nikdy nejedli pálivé jídlo, si ho zamilují, věční stydlíni začnou tancovat a zpívat na náměstích, kde hrají mariachi, ti co nosili jednobarevné oblečení podlehnou barvám i se sombrerem na hlavě a zapřísáhlí abstinenti se nechají zlákat tequilou nebo mezcalem i s červem. Magické zemi, kde se zrodila čokoláda a Mayové, kde jsou pláže jako z ráje, neodolal ani Belmondo jako dokonalý agent Bob Saint-Clare když se proháněl po Acapulku.

Mexico je země, která se i díky své poloze stala jakousi spojkou mezi jižní Amerikou a Spojenými státy. Ale to nebrání tomu, abyste ji mohli navštívit během celého roku. Pro poznávací turistiku je ideální doba v kterémkoliv ročním období. Jen je dobré vědět, že v období mezi květnem a říjnem můžete trochu zmoknout. Pokud ale nechcete dělat nic jiného, než chytat bronz a lenošit na pláži, vycestujte do Mexica od března do června nebo od září do listopadu.

Hotely

Acapulco: Las Brisas Acapulco

Casitas nebo-li domky mají každý svůj vlastní nebo částečně vlastní bazén. Část casitas jsou pro rodiny s dětmi a část jen pro dospělé osoby. Můžete navštívit Delfines Paradise Acapulco- delfinárium (možnost plavání s delfíny), pevnost San Diego Fort z r. 1617 nebo La Quebrada- představení Clavadistas- mladí muži se vrhají z 30m vysokých útesů do oceánu.

Cancun: The Royal Cancun an All-Suites Resort

Prostorná klimatizovaná apartmá s dřevěným nábytkem mají výhled na Karibské moře. V areálu hotelu jsou k dispozici lázně, restaurace, která nabízí mimo jiné pokrmy z mořských plodů. Možné je využívat  bazény, dětský bazén, tři tenisová hřiště s večerním osvětlením, šnorchlování, půjčovna kol, golfový klub, dětský klub, možnost koupání se s delfíny.

Důležité info

Rozloha 1 964 375 km2
Hlavní město Mexico City
úřední jazyk španělština
doba letu 14,5 hodiny
časové pásmo -6 až -8 hodin

 

Nepotřebujete vstupní vízum ani očkování. 

View the embedded image gallery online at:
https://alcatravel.cz/destinace-2/19-mexiko#sigProIdae65027b3a