V Argentině stříbro nehledejte

Evita, Maradona, Messi, Papež František, Gabriela Sabatini, vášnivé tango, fotbal, skvělé maso, gaučové, víno, hora Aconcagua, tučňáci, vodopády, ledovce, Ohňová země, Andy, čaj maté, vlaky do oblak...... tohle všechno a spousta dalších věcí skrývá země jménem Argentina. Když první španělští kolonizátoři dávali této obdivuhodné zemi jméno, mysleli si, že překypuje stříbrem. Jenže stříbra je tu málo, ale zato má zlato.

Zlato v podobě kouzelné a rozmanité přírody, úžasného jídla a vynikajícího vína, vášnivého tanga a neméně vášnivého fotbalu, bouřlivé historie či temperamentních lidí.

V zimě si vezměte s sebou plavky a v létě lyže. Roční období mají v Argentině zpřeházené, jelikož leží na jižní polokouli. Proto ten kdo chce lyžovat v Andách může se vydat do Argentiny v období června až září. Jestli chcete navštívit Patagonii a proslulé ledovce, objednejte si letenku od prosince do února. Ideální období na návštěvu Buenos Aires nebo vodopádů Iguazu je kdykoli během roku.

Hotely

Buenos Aires: Hotel Madero

Moderní hotel, ve kterém se budete cítit jako doma. Desing zrekonstruovaného hotelu byl inspirován exkluzivní a moderní čtvrtí Puerto Madero. Prostorné pokoje, moderně a minimalisticky vybavené působí útulně s výhledem na řeku a město. Pokoje jsou vybaveny minibarem, LCD televizi, přístupem k internetu, trezorem a klienti mohou využívat veškeré další nabízené služby.V posledním patře hotelu se nachází relaxační a wellness centrum se saunou, fitness centrem, krytým bazénem a lázněmi. Večer je možné si zajít na skleničku nebo sushi do ojedinělého baru White bar s hudbou. Nebo na gastronomický zážitek do restaurace Red Resto and Lounge či vyzkoušet vynikající argentinské víno v hotelovém sklípku.Hotel se nachází v moderní čtvrti Buenos Aires Puerto Madera v blízkosti obchodního centra města a všech historických a kulturních atrakcí.

Mendoza: Hotel Park Hyatt Mendoza

Impozantní budova hotelu Park Hyatt se nachází v centru Mendozy na náměstí Indenpendencia. Příjemné velké pokoje s moderním vybavením jsou velmi komfortní. Nechybí zde kabelová televize s DVD přehrávačem, klimatizace, internet atd. Součástí hotelu jsou také lázně, kasino, bazén či restaurace. Vzhledem k poloze hotelu v centru města není daleko za zábavou. Je možné si zde zapůjčit kolo k prohlídce města. Zhruba 15 minut je vzdálen hotel od vinic či 90 minut od lyžařských středisek. Je možné zkusit i rafting.

Za vínem do Argentiny

Také vám chuťové pohárky při pohledu na šťavnaté hrozny vína bijí na poplach? Jste milovníkem vína a zajímá vás kromě konzumace i jeho historie, výroba a celá ta atmosféra vinných sklepů? Nabízíme vám prožít několik dní ve vyhlášeném vinařském kraji Mendoza pod vysokými štíty And na západě Argentiny.

Během vaší cesty si prohlédnete Buenos Aires s průvodcem, zažijete večeři a Tango show v proslulém podniku Esquina Carlos Gardel, navštívíte několik vinařství a vinných sklepů v oblasti města Mendoza. Vydáte se na celodenní výlet do údolí Valle del Uco s obědem, prohlídkou a ochutnávkou vína ve vinných sklepech s odborným průvodcem.

Důležité info

Hlavní město Buenos Aires
Měna argentinské peso
Úřední jazyk španělština
Doba letu 16 hodin
Časový posun +5 hodin

 

Nepotřebujete vízum ani povinné očkování. 

 

View the embedded image gallery online at:
https://alcatravel.cz/destinace-2/21-argentina#sigProId7f5e722382