Tichá krása

Paprsky slunce se pomalu začínají rozprostírat na vaší tváři a i když jindy tou dobou máte ještě půlnoc, jakmile uslyšíte zvuk kostelních zvonů, vyskočíte z vyhřáté postele. První pohled patří tam nahoru na sněhem pokryté velikány, kteří v tiché kráse shlíží na spící údolí a jediné vaše přání vám zní v hlavě. Být už tam a být tam první a užít si panenskou jízdu po upraveném neporušeném manšestru.

Neříkejte, že jste tohle někdy nezažili nebo zažít nechtěli? Nasadit rukavice, brýle, zapnout lyžáky, nadechnout se mrazivého horského vzduchu, odpíchnout se hůlkou a jet..... Sami na nekonečné dálnici sněhu, nad vámi štíty hor, pod vámi malebné údolí a to ticho než přijedou další lyžaři. Oblouček za obloučkem, další a další sjezdovky. Připadat si chvíli jako Hermann Maier, Didier Cuche, Lindsay Vonn, Alberto Tomba nebo Svindal a tam kde oni potili krev, si užívat úžasnou jízdu... Alpy, jsou tak blízko, stačí otevřít oči přestat snít a vydat se tam.

Do Alp je ideální vyrazit kdykoliv. Každé roční období má své kouzlo. Ale vzhledem k tomu pro co jsou hory předurčeny je ideální doba návštěvy jasná. Zima. Hory sněhu, upravené sjezdovky, azurové nebe. V létě je zase krásné, poznávat Alpy pěšky nebo na kole a tělo zchladit v čistých horských jezerech.

Hotely

Švýcarsko: The Kulm Arosa 5*- Graubünden

V hotelu The Kulm Arosa se ocitnete jak zimním snu pod tisíci hvězdami. Špičkový krásný hotel nabízí kromě prostorných vybavených pokojů s výhledem na hory, 7 restaurací, alpské lázně. Hotel leží ve slunečném středisku Arosa v blízkosti známých míst jako je Davos či Sv. Mořic a blízko nejstaršího švýcarského města Chur.

V zimě vytáhněte lyže, snowboardy, zkuste paraglaiding nebo zkuste procházky za svitu měsíce

V létě se nabízí pěší turistika, jízda na kole, golf, snídaně v trávě u břehu jezera s dech beroucím výhledem na majestátní štíty hor, lanový park- vstup zdarma případě noclehu v Arose.

Itálie: San Lorenzo Mountain Lodge

Nebe v nebi i tak by se dala popsat bývalá lovecká chata, která je uprostřed lesů v Dolomitech skrytá jako drahokam. Majitelé Giorgia a Stefano vtiskli této chatě ze 16. století domácí atmosféru snoubící se s nebývalou elegancí a to vše vysoko v horách, kde máte svět jak na dlani. Nádherná luxusní chata kromě své útulnosti, krásně a čistě vybavených pokojů a nabízí finskou saunu, venkovní bazén, vířivku, turecké lázně, relaxační venkovní prostory, vinný sklípek zásobený víny z jižního Tyrolska.

V zimě kromě lyžování je možno zkusit i zimní paraglaiding a v létě si můžete doběhnout do lesa pro hřiby, které vám kuchař připraví k večeři.

Rakousko: Hotel Hochfirst Obergurgl

Je jedním z nejluxusnějších hotelů v oblasti Ötztal a na víc se nachází přímo na sjezdovce obklopené zasněženými štíty Alp. Lyžařský areál nabízí na 110 km upravených tratí v oblasti s nejjistějšími sněhovými podmínkami. 4* hotel nabízí ubytování v přepychových pokojích a apartmánech, možnost využití „Alpských lázní", ochutnávku vyhlášené kuchyně a rozmanitou nabídku vín ve vlastním vinném sklípku a to vše s velkorysou tyrolskou pohostinností. V rámci ubytování lze využít kromě polopenze, skipassu i horskou bylinnou koupel a masáž.

Francie: Chalet One Oak Megeve

Jestli chcete zažít luxus a místo které vyráží dech, vyzkoušejte Chalet One Oak v Megeve. Třípatrová chata nabízí ubytování pro 12 osob v 6 ložnicích. Z toho jsou 4 dvoulůžkové, 1 apartmá a samostatné Master suite pokrývající celé jedno patro s dechberoucím výhledem na Mont Blanc a údolí v okolí Chamonix. Každá ložnice má terasu. V 1. patře se rozkládá opulentní obývací pokoj vybavený moderními technickými vymoženostmi. Ve vstupní hale vás překvapí zaparkovaný Harley Davidson. Nechybí zde ani jacuzzi a nebo velký krb na dřevo či 24 hodinová recepční služba. A to vše se nachází jen 5 minut od vleku, 7 minut autem od Megeve, 1 hodinu od letiště v Ženevě nebo 10 minut od místního letiště.

Důležité info

Rozloha Alp  298 128 km2
nejvyšší vrchol Mont Blanc 4 810 m Chamonix Francie
státy Francie, Švýcarsko, Itálie, Rakousko, Německo
Úřední jazyky francouzština, němčina, italština
měna eura, švýcarské franky (Švýcarsko)
Časové pásmo středoevropské časové pásmo

View the embedded image gallery online at:
https://alcatravel.cz/destinace-2/23-alpy#sigProIda31dec7069