Botswana je příklad ohromného úspěchu na africkém kontinentu. Jedno ze třech největších nalezišť diamantů na světě. Rozkládá se ve středu jižní Afriky s majestátní pouští Kalahari. V severozápadní části země jsou bažiny řeky Okavango. Řeka však neústí do žádného moře, voda je pohlcena pískem žhnoucí pouště Kalahari. Konec toku je přírodní ráj tvořený řekami, lagunami, ostrovy a lesy. Oblast Okavanga skýtá přes tisíc rostlinných druhů, mnohem více než jiná srovnatelně velká území v Africe.

Během období sucha se stává napajedlem a životním prostředím pro mnoho druhů divokých zvířat. Můžete zde zažít jak klasické safari v džípech, tak si projet deltu v motorovém člunu nebo kánoi. Život afrických zvířat můžete pozorovat nejen na zemi, ale také ze vzduchu. Další raritou Botswany je národní park Chobe na severu země. Je to oblast s největší koncentrací slonů na světě. Volně jich zde neustále migruje kolem sta tisíc. V porovnání s ostatními státy Afriky patří Botswana k těm bohatým. Je to bezpečná turistická destinace.

Botswana leží v tropickém suchém pásu. Nejlepší doba pro návštěvu rezervací je březen – listopad, kdy téměř neprší a průměrná teplota se pohybuje od 15º C do 25º C podle regionu. V tomto období se divoká zvířata stahují ke zbytkům vody. K návštěvě se nedoporučuje sezóna dešťů (prosinec – únor). Nejenže hodně prší, ale teploty mohou sahat i přes 40º C.

Hotely

Sanctuary Chobe Chilwero, Chobe Game Reserve

Výjimečné lodge v Chobe National Park, pouze hodinu a půl vzdálené od Victoriiných vodopádů. Toto komfortní ubytování je příjemnou zastávkou při objevování Botswany. K dispozici máte nádherné spa, lodge mají vnitřní i venkovní sprchy a soukromé zahrady.Čekají vás opravdu gurmánské večeře. V ceně ubytování máte soukromého průvodce na safari.Určitě si nenechte ujít výlet k Viktoriiným vodopádům.

Khwai River Lodge

Khwai River Lodge to je sedět v první řadě největšího přírodního divadla. Tisíce zvířecích herců vám defiluje před očima, hodinu po hodině, den po dni....Při západu slunce si vychutnáte intimitu okamžiku, večeři při svíčkách, chutné jihoafrické víno. Když se setmí, není čas na spaní, ale na cestu se zkušeným průvodcem za nočním životem zvířat. Ubytování je v 15-ti různých suitech (lodge).

Důležité info

Rozloha 581 730 km2
Hlavní město Gaborone
Úřední jazyk angličtina, jazyk Setswana
Měna Botswanská pula (BWP)
Doba letu 20hodin z Prahy
Časové pásmo +1 hodina

Nepotřebujete vstupní víza ani povinná očkování! Jsou pouze doporučená očkování.

Pro velké milovníky zvířat v luxusním provedení.

View the embedded image gallery online at:
https://alcatravel.cz/destinace-2/24-botswana#sigProIdc4e5f061a2