Maledivy jsou zapsány v Guinessově knize rekordů jako nejplošší země světa, protože žádné místo zde neleží více než 2,5m nad mořskou hladinou. Maledivské ostrovy jsou omývány průzračně tyrkysovou vodou, jenž nenaleznete nikde jinde. Slunce, jemný bílý písek, kokosové palmy, pestře kvetoucí a krásně vonící keře a podmořský svět překypující životem. Maledivské ostrovy nabízí idylické podmínky téměř pro všechny vodní sporty jako vodní lyžování, kitting, windsurfing, plachtění, projížďka na skútru nebo plachtění na katamaránu.

Díky své poloze na rovníku mají Maledivy celoročně teplé, tropické klima s monzunovým podnebím. Jsou zde v podstatě jen dvě roční období. Od ledna do března je na Maledivách sucho, které přináší severovýchodní monzun, po zbytek roku je počasí řízeno vlhkým jihozápadním monzunem, který přináší více srážek a silnější vítr. Teploty se v průběhu roku téměř nemění. Během dne jsou změny teplot znatelnější, přes den se pohybují okolo 31ºC, v noci je to v průměru 23ºC. Také teplota vody zůstává po celý rok téměř konstantní, kolem 27°C.

Hotely

Island Hideaway Spa Resort & Marina

Na neobydleném panenském ostrově Dhonakulhi v severní části souostroví Maledivy, se nachází exkluzivní soukromý boutique resort Island Hideaway. Toto výjimečné místo skutečně plně odpovídá svému názvu. Je to „ostrovní úkryt", který je ztělesněním naprostého klidu a harmonie. Vašemu pobytu v ráji předchází 45 minutový scénický let z mezinárodního letiště v Male a poté krátký přesun rychlým člunem na ostrov Dhonakulhi. Nádherná průzračná laguna, která dosahuje výšky pasu, je obtékána temnějším Indickým oceánem. Nádherné korálové útesy dotvářejí atmosféru zelení pokrytého ostrova.

Niyama by Per Aquum

Luxusní rezort Niyama By Per Aquum se nachází na poklidné soukromé pláži maledivského ostrova Olhuveli. Tento tropický ráj nabízí služby majordoma, Wi-Fi dostupné ve všech prostorách resortu zdarma, nepřetržitě otevřené lázně i první podvodní noční klub na světě. Niyama By Per Aquum poskytuje prostorná a moderní studia umístěná na pláži nebo vystupující nad křišťálově čistou lagunu. Venkovní koupelny mají vanu a relaxační dešťovou sprchu. Majordom pro vás zajistí výlety spojené se šnorchlováním nebo plavby lodí za západem slunce i za rybařením.

Důležité info

Rozloha 298 km2
Hlavní město Malé
Úřední jazyk maledivština, ale bez problému se domluvíte anglicky
Doba letu 14 hodin z Prahy přes Dubaj
Časové pásmo +4 hodiny

Nepotřebujete vstupní víza ani očkování!!!

View the embedded image gallery online at:
https://alcatravel.cz/destinace-2/8-maledivy#sigProIdd8a9fa9f18