Na širém moři východní polokoule, tam, kde v dávné době žili kanibalové, jako střepy rozeseté na hladině, vyplouvají drobné ostrůvky v průzračné vodě tichého oceánu. Na břehu vás zpěvem s kvítky za uchem vítají usměvaví domorodci a vy máte pocit, že se zde zastavil čas. Bula, vítejte na Fidži! Zdejší rajská příroda vás okouzlí stejně jako tvůrce dobře známého filmu „Návrat do modré laguny“. Jen, co zaboříte nohy do teplého jemně korálového písku, nebudete chtít zpět.

Potápění v malebných jeskyních, šnorchlování na tyrkysové hladině a odpočinek v houpací síti ve stínu kokosových palem, to vše prožijete na jednom z nejromantičtějších míst planety!

Souostroví Fidži leží v Tichém oceánu severovýchodně od pobřeží Austrálie. Patří do oblasti Melanésie. Souostroví tvoří přes tři sta ostrovů a ostrůvků, jejichž rozloha se rovná zhruba čtvrtině ČR. Většina ze zhruba 850 tisíc obyvatel žije na dvou největších – na ostrovech Viti Levu a Vanua Levu. Na prvním jmenovaném pak leží hlavní město souostroví – Suva – které je zároveň i hlavním přístavem země.

Nejteplejším měsícem je leden a nejchladnějším červenec. V období od listopadu do dubna je doba dešťů a v této době se zde nejčastěji vyskytují cyklony. Na Fidži je tropické klima a lze ho navštěvovat celoročně. Nejlepším obdobím je květen až říjen, kdy teplota a vlhkost nižší.

Hotely

Blue Lagoon Resort 5*

Nádherný resort přímo na skvostné pláži Nacula Island. Místo je jako stvořené pro nezapomenutelný odpočinek. Z tyrkysového moře nespustíte oči, jeho barva se mění každou hodinu a krásné korály vybízí ke šnorchlování na dosah břehu. Příjemné ubytování v bungalovech v typickém fidžijském stylu v různých kategoriích uspokojí méně i více náročné hosty.

Paradise Cove Resort 5*

Elegantní hotel je zcela nový a leží v krásné tiché zátoce na ostrově Naukacavu. Resort je velmi klidný a vyniká perfektním servisem a jídlem. Splňuje vysoké nároky klientů. Ubytování v prostorných bungalowech je zařízeno dřevěným nábytkem v jemném fidžijském dekoru a koupelnou pod širým nebem.

Důležité info

Měna

 1 fidžijský dolar (FJD)     

Hlavní město

 Nadi

Úřední jazyk

 Fidžijština, angličtina

Doba letu

 27 hodin z Prahy

Časový posun

 +12 hodin 

Po příletu obdržíte návštěvnické vízum.

View the embedded image gallery online at:
https://alcatravel.cz/destinace-2/9-fidzi#sigProId6c58b8dcfe